A Szentírás vándorútja a Polgári és az Újtikosi Református Egyházközségben
2017. szeptember 11.

A Hajdúvidéki Református Egyházmegye abban a különleges helyzetben van, hogy kétszer is átlépi határait a Szentírás, vándorútja során. Tavasszal már a vámospércsi, a nyírábrányi, a fülöpi, a nyírmártonfalvai, a nyíracsádi, a hajdúsámsoni és a nyíradonyi gyülekezetek már fogadták a Vándorbibliát. Most huszonhárom egyházközség örül a Hajdúvidéken a Szentírás érkezésének.  

Polgáron és Újtikoson a Vándorbiblia

Az év elején körútra indított Vándorbiblia múlt héten pénteken elérkezett hozzánk is. Az újtikosi Testvérekkel közösen fogadtuk, illetve vettük át a Tiszavasvári Gyülekezet tagjaitól.

alt

Ez az egyedi kötésű Szentírás sarkall bennünket a megmozdulásra a hitben és tettekben való kitartásra reformátor őseink példájára emlékeztetve. 500 éves a reformáció és 450. évfordulóját ünnepelheti a Tiszántúli Református Egyházkerület. Létezik még református összefogás, ennek köszönhetően járhatja be év végéig egyházkerületünket a Vándorbiblia.

Birikiné Király Dalma
lelkipásztor