A Szentírás vándorútja a Mezőtúri Református Egyházközségben
2017. október 10.
2017. október 2-án a Szendy Pál Református Idősek Otthonában fogadta a Vándor Bibliát Mihalina László lelkészelnök, melyet Kereszti Roland túrkevei lelkipásztor adott át. Ezzel kezdetét vette a Református Egyházközség Idősek Otthonában az Idősek Hete is, hiszen október 1-én volt az Idősek Világnapja. 
 
alt
 
Az Idősek Hete keretében egész héten át érdekes programokkal kedveskedtünk lakóinknak mind a két idősek otthonában.
 
 alt 
 
A Szendy Pál Református Egyházközség Idősek Otthonában a megnyitót követően ünnepi ebédet fogyasztottak el kedves lakóink és a meghívott vendégek. A színes heti programok között szerepelt a Kézműves Házban működő Népidíszítő Művészeti Szakkör kiállításának megnyitója, tréfás vetélkedő, filmvetítés, majd pénteken áhítattal zárult az ünnepi hét.
 
 alt 
 
A Bíró Kálmánné Bakos Ilona Református Idősek Otthonában szüreti felvonulással kezdődött az Idősek Heti rendezvénysorozat, majd a héten többek között vetélkedőkön, szabadtéri játékokon és kerekesszékes sétán vehettek részt lakóink.
 
alt
 
Csütörtökön pedig nyugdíjas dolgozóinkat és lakóinkat is megvendégeltük egy finom ebéddel, melyen köszöntöttük őket.