2024 tavaszán rendezte meg először TemplomTér elnevezésű rendezvénysorozatát a Debrecen-Kossuth utcai Református Egyházközség. 2026 tavaszán is folytatódik a koncertek, előadások, kerekasztal-beszélgetések sora.
A cívisváros legrégebbi református templomát 1726-ban adták át, a tricentenáriumra a korábbi években megszokott zenei rendezvényekkel és különleges programokkal is várják a látogatókat.
Már fogadja a legkisebbeket a vadonatúj bölcsőde, amelynek fenntartója a Balmazújvárosi Református Egyházközség. A 2026. március 8-i ünnepi istentiszteleten nagy létszámban gyűltek össze a hívek – számolt be róla a Hajdú-bihari Napló.
A debreceni református Kistemplomot, vagy ahogy emlegetik, a Csonkatemplomot 1726-ban avatták fel és adták át hivatalosan. A 300 év tiszteletére több hónapos, gazdag rendezvénysorozatot terveznek virágvasárnaptól a reformáció napjáig.
Véget ért a 2026-os egyetemes imahét. A nyolc napon át tartó alkalomsorozat világszerte összekötötte a Krisztusban hívőket. Egyházkerületünk gyülekezetei is aktívan részt vettek a közös találkozókon, a templomok helyszínként szolgáltak, a lelkipásztorok pedig igei üzeneteket közvetítettek az estek során. Az alkalmakról több helyi televízió is beszámolt.
A mezőmegyeri imaházban hálaadó áhítatot, majd a Deák utcai templomban hálaadó istentiszteletet tartottak 2026. január 11-én. A Békéscsabai Református Egyházközség életében jelentős fejlesztések zárultak az elmúlt időszakban – számolt be róla a Békés Online.