Kórházlelkész-konferenciát rendeznek a magyar egészségügy napján
Július 1-je Semmelweis-nap, amikor az egészségügyi dolgozók munkáját ismerjük el. Debrecenben különleges programot szerveznek ennek kapcsán 2026. június 26-án.
Először rendezik meg az egészségügyi dolgozóknak azt a konferenciát a Klinikai Központ és tagintézményeinek kórházlelkészei, amely arról szól, hogy hálájukat fejezzék ki a kórházakban dolgozóknak. A találkozón három előadás hangzik majd el. Elsősorban a Debreceni Egyetem Klinikai Központjából, a Kenézy Gyula Kórházból és a berettyóújfalui tagintézményből várnak dolgozókat június 26-án délután a Debreceni Egyetemi Templomba. A részletekről az egyik szervezőt, Gál Judit kórházlelkészt kérdezte Buzás Bori, az Európa Rádió riportere.
Tiszántúli Református Egyházkerület